fbpx

אלון לרנר- אקופונקטורה- נשים, גברים וילדים – 0522904008

אבנים בכיס מרה רפואה סינית

בדף זה נפרט כיצד הרפואה הסינית העתיקה יכולה לעזור להקל על הסימפטומים, לרפא ולהחזיר את האיזון לגוף במקרים של אבנים בכיס המרה.

אבנים בכיס מרה הם תופעה שכיחה שעלולה לגרום לאי נוחות, כאבים וסיבוכים משמעותיים אם לא מטפלים בהם. בנוסף לגישה הרפואית הקונבנציונליות כמו ניתוח או תרופות מטופלים רבים מחפשים טיפולים משלימים בכדי לטפל בשורש הבעיה ובסימפטומים שלהם.

דיקור סיני, רפואה מסורתית הכוללת החדרת מחטים דקות בנקודות יעודיות בגוף.

דיקור שימש במשך מאות שנים כדי להקל על כאב ולהביא לריפוי.

במקרה זה נבחן את יעילות הדיקור הסיני כטיפול משלים בטיפול באבני מרה.

מ', בת 42 הגיעה לטיפולי והתלוננה על כאבים עזים וחוזרים בחלקו הימני העליון של הבטן, כאב מלווה בבחילות והקאות מדי פעם. לדבריה לא סבלה בעבר מהתקף כאב כזה ואין לה מחלות רקע.

בדיקת אולטרסאונד אישרה נוכחות של אבנים בכיס המרה, ולמטופלת הומלץ לשקול התערבות כירורגית. היא הביעה רצון לבחון אפשרויות טיפול לא ניתוחיות עקב חששותיה לגבי סיבוכים פוטנציאליים וזמן החלמה.

מ' בחרה בגישה משולבת, יעצתי לה להתייחס לדיקור הסיני כטיפול נלווה לצד שינויים תזונתיים ותרופות לטיפול בכאב שנקבעו על ידי הרופא שלה.

לאחר פגישת איבחון התמקדתי, בנקודות דיקור ספציפיות הקשורות למרידיאנים של כיס המרה והכבד.

מפגשי הדיקור נערכו בתחילה פעמיים בשבוע ובהמשך עברנו לטיפול אחת לשבוע במשך שמונה שבועות.

מהן אבני מרה?

אבני מרה הן משקעים שנוצרים בכיס המרה, שממוקם תחת הכבד. האבנים מורכבות בעיקר מכולסטרול, מיצי מרה ומלחי סידן. גודלן של אבני המרה מגוון, החל מגרגרים זעירים ועד אבנים גדולות יותר, והן עלולות לגרום לאי נוחות וכאבים משמעותיים כאשר הן חוסמות את דרכי המרה.

איך דיקור סיני יכול לעזור בטיפול לאבנים בכיס מרה?

דיקור סיני היא שיטת טיפול הוליסטית בת אלפי שנים. פילוסופיית הרפואה הסינית המסורתית (TCM), טוענת שאבני מרה נגרמות כתוצאה מחוסר איזון בזרימת האנרגיה, או צ'י, בגוף ומירידה בתפקוד האיברים.

דיקור סיני נועד להחזיר את איזון הצ'י על ידי גירוי נקודות יעודיות בגוף, הידועות כנקודות דיקור.

דיקור סיני לטיפול באבנים בכיס מרה מתמקד בגירוי נקודות דיקור הקשורות לכיס המרה ולמרידיאני הכבד. דיקור סיני משפר את זרימת הצ'י בכדי להקל על הכאב, להפחית דלקת ולאזן את תפקוד האיברים.

מהם היתרונות של טיפול בדיקור סיני לאבנים בכיס מרה?

שיפור מע' העיכול: דיקור סיני מווסת את תפקוד כיס המרה והכבד, משפר את תהליכי העיכול ומייעל ייצור מיצי מרה החיוניים לפירוק ולספיגה של שומנים.

הפחתת דלקת: לדיקור השפעות אנטי דלקתיות, שיכולות לסייע בהפחתת מדדי דלקת בכיס המרה וברקמות סביב.

שיכוך כאבים: דיקור סיני מקל על הכאב הקשור באבני מרה. שימוש בנקודות דיקור מתאימות גורם לשחרור של אנדורפינים, משככי הכאבים הטבעיים של הגוף, ומספקים הקלה בתחושת אי נוחות.

הפחתת מתח: מתח נפשי תורם לכאבים הנגרמים מאבני מרה. טיפולים בדיקור סיני מעודדים הרפיה, מפחיתים את רמות הלחץ ומשפרים את הרוגע הנפשי.

תחושה כללית משופרת: דיקור סיני הוא טיפול הוליסטי שמטרתו להחזיר את האיזון ואת ההרמוניה לגוף. הטיפול מחזק את מערכת החיסונית, משפר את רמות האנרגיה את איכות השינה, ואת התחושה הכללית.

אבנים בכיס המרה רפואה סינית

ייעוץ וטיפול:

הטיפול בדיקור סיני כולל החדרת מחטים עדינות וסטריליות לנקודות דיקור ספציפיות.  המחטים נמצאות במקומן למשך 20 דקות. מספר ותדירות הטיפולים הנדרשים עשויים להשתנות בהתאם לחומרת המצב ויותאמו באופן אישי על פי צרכי המטופל.

אבני מרה בעיניים מערביות

הטיפול באבני מרה תלוי במספר גורמים, ומשתנה לאור התסמינים, גודל ומספר אבני מרה, ולנוכח מצבו הבריאותי של המטופל.

מהן אפשרויות הטיפול הנפוצות באבני מרה?

מעקב: אם אבני מרה קטנות ואינן גורמות לתסמינים כלשהם, ניתן להמתין. ניטור וביקורות קבועה חשובה כדי לוודא שאין סיבוכים או החמרה בתסמינים.

תרופות: במקרים מסוימים, ניתן לרשום תרופות להמסת אבני מרה. תרופות אלו, כגון חומצה ursodeoxycholic, מפרקות אבני מרה שמקורן בכולסטרול. אפשרות טיפול זו שמורה בדרך כלל למטופלים שאינם מועמדים מתאימים לניתוח.

ניתוח: הטיפול הנפוץ והיעיל ביותר באבני מרה הוא ניתוח. 

שתי האפשרויות הניתוחיות העיקריות הן:

 א.  כריתת כיס מרה לפרוסקופית: זהו הליך זעיר פולשני שבו מבצעים חתכים קטנים בבטן, ומוחדרים מצלמה זעירה וכלים כירורגיים כדי להסיר את כיס המרה. לניתוח זה זמן החלמה קצר יותר בהשוואה לניתוח פתוח.

 ב. ניתוח פתוח לכריתת כיס מרה: במצבים מסוימים עשוי להידרש ניתוח פתוח, כגון כאשר ישנם סיבוכים או אם למטופל יש צלקות נרחבות והדבקויות מניתוחים קודמים.  הניתוח כרוך בביצוע חתך גדול יותר בבטן כדי להסיר את כיס המרה.

אפשרות נוספת משלבת אנדוסקופיה והדמיית רנטגן כדי לאתר ולהסיר אבני מרה מדרכי המרה. ההליך מבוצע בדרך כלל כאשר אבני מרה עברו מכיס המרה אל דרכי המרה וגרמו לחסימתן ולתסמינים נלווים.

… ובחזרה למ', המטופלת דיווחה על הקלה הדרגתית בכאב ובאי נוחות לאחר הפגישה השנייה בדיקור. בפגישה הרביעית היא חוותה ירידה משמעותית בתדירות ובעוצמת הכאבים הקשורים לאבני מרה. בנוסף, מצבה הכללי השתפר, והיא דיווחה על שיפור בעיכול והפחתה בבחילות וההקאות.

המטופלת המשיכה בסדרת טיפולי הדיקור במשך שמונה שבועות נוספים. בתום הטיפולים היא דיווחה כי הכאב חלף ועל שיפור באיכות החיים. מ' החליטה להמשיך בטיפולי דיקור חודשיים לתחזוקה בכדי לשמור על התוצאות החיוביות.

סיפור מקרה זה מצביע על כך שדיקור סיני, כאשר הוא משולב בתוכנית טיפול מקיפה, עשוי להועיל לסובלים עם אבני מרה.

דיקור סיני, באמצעות גירוי של נקודות דיקור יחודיות, עשוי לסייע בוויסות זרימת האנרגיה (צ'י) ולהקל על הכאב בכלל ומאבני מרה בכלל.

האם חשוב להיות מטופל בדיקור סיני לאבני מרה בידי מטפל מורשה?

אם אתם שוקלים טיפול בדיקור סיני לטיפול באבני מרה, חשוב להתייעץ עם מטפל מורשה המתמחה ב-TCM.

במהלך הייעוץ הראשוני שלך, אבחן את בריאותך הכללית בהתייחסות להיסטוריה הרפואית שלך ואקבע תוכנית טיפול מותאמת אישית.

בעוד שדיקור סיני נחשב בדרך כלל בטוח כשהוא מבוצע על ידי מטפל מוסמך, חיוני ליידע את המדקר על כל שינוי במצבכם הרפואי או תרופות שאתם נוטלים.

במצבים בהם אתם סובלים מתסמינים חמורים כגון כאבים עזים, חום או צהבת, חשוב לפנות לטיפול רפואי מיידי ולהתייעץ עם איש מקצוע רפואי.

לסיכום, הדיקור הסיני מציע גישה הוליסטית לטיפול באבני מרה על ידי טיפול בחוסר האיזון הבסיסי בזרימת האנרגיה של הגוף. בגירוי נקודות דיקור ספציפיות, דיקור סיני יכול לעזור להקל על הכאב, להפחית דלקת, לשפר את העיכול ולשפר את ההרגשה הכללית ולטפל בבעיית אבני המרה.

 

 

Close No menu locations found.