fbpx

אלון לרנר- אקופונקטורה- נשים, גברים וילדים – 0522904008

בעיות נפשיות [רפואה סינית, דיקור סיני] אפקטיבי, באיכות גבוהה

לפי הרפואה הסינית, חוסר איזון בין איברים שונים בגוף יכול לגרום לתופעות שונות ולחולי. אצל אנשים מסוימים זה יגרום בעיות פיזיות ובאחרים בעיות נפשיות.

כאשר מאתרים נכונה את מוקד חוסר האיזון, אילו אלמנטים מעורבים בו (עץ, אש, אדמה, מתכת או מים) ואילו איברים פנימיים, ניתן לטפל בנקודות הדיקור על גבי המרידיאנים של איברים אלו.

נרחיב כעת על בעיות נפשיות בראי הרפואה הסינית והטיפול בהן לפיה.

בעיות נפשיות בראי הרפואה הסינית

מעצם הגדרתה, הרפואה הסינית היא רפואה הוליסטית המביטה על האינדיבידואל כשלם ואינה מפרידה בין הגוף לבין הנפש. בגוף האדם 12 איברים פנימיים האמורים להיות באיזון מתמיד. חוסר איזון בין איברים שונים בגוף, יכול לגרום לתופעות שונות ולחולי. באחד יגרום למחלה פיזית ובאחר למחלה נפשית.

ההסתכלות איננה על המחלה כסימפטום אלא בחינת חוסר האיזון וטיפול בשורש הבעיה. כאשר מאתרים נכונה את מוקד חוסר האיזון, אילו אלמנטים מעורבים בו (עץ, אש, אדמה, מתכת או מים) ואילו איברים פנימיים מעורבים, ניתן לגשת למרידיאנים- תעלות האנרגיה של איברים אלו ולטפל בנקודות הדיקור על גביהם לשם החזרת האיזון בגוף. באופן ספציפי, בבעיות נפשיות מדובר על חוסר איזון באספקט הנפשי של האיברים ובסוגיה– SHEN- שם כולל לנפש, רוח האדם.

ה- SHEN, מאוחסן בלב המכונה ‘קיסר’ וככזה הוא אחראי על חמשת סוגי SHEN אחרים השייכים לאיברים היינים של האלמנטים הנוספים:

  • לב – אלמנט האש, SHEN: פגיעה ב”רוח” זו גורמת להפרעות שינה, דיבור מהיר, פסיכוזות ופארנויות.
  • טחול – אלמנט האדמה, YI: חוסר איזון ב”רוח” זו גורם מחשבות אובססיביות, חוסר יכולת לקבל רעיונות חדשים, לחוסר יצירתיות, חלומות של טביעה ופחד לעזוב את האדמה.
  • ריאות – אלמנט המתכת: החלק הפיזי של היישות הרוחנית, בפטירתינו, חוזרת לאדמה. חוסר איזון בה גורם להרגשת עצבות, אבלות ודיכאון.
  • כליות – אלמנט המים, ZHI: כוח הרצון (WILL). פחד משינוי, פחדים קיצוניים ופוביות.
  • כבד – אלמנט העץ, HUN: הרוח שמחברת את האדם לקוסמוס. כשהאדם נפטר רוח זו עולה בחזרה לשמיים. חוסר איזון בו גורם להתפרצויות זעם.

כבר לפני 2000 שנה, בסין העתיקה, יש עדויות לשימוש בדיקור לפתרון בעיות נפשיות.

דוגמה למחלה נפשית אשר הרפואה הסינית מטפלת בה הינה: DIAN-KUANG: מאניה דיפרסיה

הגדרה כוללת לבעיות מנטליות ברפואה הסינית המסורתית T.C.M, כוללת מחלות נפשיות נוספות. תיאור המחלה ב- NEI-JING (ספר הרפואה הפנימית של הקיסר הצהוב) דומה לתיאור המחלה בימינו.

“כשלחולה יותר מדי יין- דיאן וכשלחולה יותר מדי יאנג- קוואנג. אם לחולה יש שמחה רבה מדי- דיאן, יותר מדי כעס- קוואנג”.

דיאן- הפאציינט שקט, מצב רוח ירוד, דיבור מבולבל ומרגיש שמח. קוואנג- הפאציינט אגרסיבי, חסר מנוחה, אומר מילים גסות ומתעצבן בקלות.

אתיולוגיה:

דיאן– הבעיות נוצרו על יד מחשבה אובססיבית והדחקה, דיכוי רגשות הגורם לדיכוי הכבד והצ’י (אנרגית החיים) של הטחול ויוצר חסימה של נוזלי הגוף והפיכתם לליחה, ליחה זו “עולה” לראש וגורמת לחוסר נורמליות.

קוואנג– רצונות ותקוות שאי אפשר להגשימן, פוגע בכבד. מצב זה גורם במשך הזמן לדיכוי הכבד ולעליה של ‘ אש’ המכלה את נוזלי הגוף.

קומבינציה של ליחה ו’אש’ העולה למעלה, יוצרת פגיעה במוח ובלב הגורם להפרעות נפשיות ולאגרסיביות.

אבחנות קליניות:

דיאן– המחלה מתפתחת לאט מאוד, בתחילה החולה לא שמח, מתפתחות בעיות נפשיות כגון דיכאון, דיבור לא ברור, ג’יבריש, עובר מצבי רוח קיצוניים. החולה יכול לשתוק ימים שלמים, מרבה בשינה ומזניח את עצמו. סימפטומים אלו נובעים מחשיבה אובססיבית ונובעים מדיפרסיה של הכבד ובעיות בזרימת צ’י של הטחול.

קוואנג– המחלה נוצרת במהירות. לפני כן היו לחולה סימפטומים כמו חוסר תיאבון, ירידה בשעות השינה, רוגז פתאומי, הופך אגרסיבי, רץ ללא סיבה ומתפשט מבגדיו, לא ישן בלילה ויכול לפגוע בסביבתו.

סימפטומים אלה נוצרים כתוצאה מכעס וגורמים ל’אש’ ולליחה מהכבד לעלות למוח הגורם לבעיות מנטליות.

טיפול:

דיאן– קשור ללב, כבד וטחול. טיפול בנקודות המסירות ליחה, מחזקות טחול ומרגיעות נפש.
נוצר לרוב על ידי חום וליחה. הטיפול הוא בהורדת החום ופתיחת “הנפש”.

ולסיום,
פסיכולוג שאל מורה זן איך הוא מטפל באנשים נוירוטים. “אני לוכד אותם”, ענה המורה. “איך?” “אני מביא אותם למקום, שבו אין להם עוד שאלות”.
ציטוט מתוך “שיחות מטורפות- מעשי זן”(יעקב רז)


אם איכות השינה שלכם אינה טובה, אתם מתעוררים בלילה ומתקשים לשוב לישון, אם אתם מתקשים להירדם, חווים יקיצה מוקדמת בבקרים וחשים מצוקה, עייפות ופגיעה בתפקוד היומיומי – כנראה שאתם סובלים מאינסומניה – נדודי שינה.

טיפול בדיקור סיני באמצעות מחטים דקות ועדינות ובפרוצדורה שאינה מכאיבה כלל יאפשרו שינה טובה ונעימה לאורך זמן. הטיפול מתמקד במטופל ובגורם הראשוני שהוביל לאינסומניה- רגשי/ אורטופדי/ מטבולי וכו’.

איך להפסיק שיהוקים [רפואה סינית, דיקור סיני] להטבה מידית
שיהוקים נוצרים כתוצאה מגירוי הסרעפת והתפרצויות בלתי נשלטות של שריר הסרעפת. התופעה גורמת לאי נוחות, כאב בצלעות, הפסקת דיבור וקפיצה של פלג גוף עליון.

לפי הרפואה הסינית, הופעה פתאומית של שיהוקים נובעים מהפרעות רגשיות המפריעות לזרימת הצ’י (אנרגיית) הכבד. טיפול בדיקור סיני בעזרת מחטים דקות יאזן את אנרגיית הכבד ויפתור את בעיית השיהוקים.

חרדת נהיגה טיפול טבעי מהיר ויעיל [רפואה סינית, דיקור סיני]
פוחדת להכנס לרכב? חושש מתאונת דרכים?  חווה התקפי פאניקה בנהיגה? הזעות? דופק מואץ וקשיי נשימה בנהיגה?  חשים קושי לנהוג למרות הניסיון? סובלים מחרדת נהיגה? 

נסו כעת את שיטת דרייב הייחודית, שיטה הנותנת חליפה שלמה לטיפול בחרדת הנהיגה, דיקור סיני- פרחי באך- מדמה נהיגה.

בלוטת התריס טיפול טבעי [רפואה סינית, דיקור סיני] אפקטיבי
בלוטת המגן, שידועה בשם בלוטת התריס, אחראית על המטבוליזם, קצב חילוף החומרים בגוף. יתר פעילות הבלוטה נקרא היפרתירואידיזם ומתבטאת בהזעה מוגברת, בעצבנות, ביתר לחץ דם ועוד. תת פעילות בלוטת התריס נקראת היפותירואידיזם ומתבטאת בהשמנה, בלחץ דם נמוך ועוד.

דיקור סיני הינו טיפול טבעי המתמקד באדם ומטפל בסימפטומים ובשורש הבעיה. הוא מווסת את איברי הגוף ומאזן יין/יאנג על פי הצורך. הטיפול בדיקור יכול להועיל בהורדת המינון התרופתי ובחלק מן המקרים אף להביא לפתרון מלא לבעיה.

Close No menu locations found.