fbpx

אלון לרנר- אקופונקטורה- נשים, גברים וילדים – 0522904008

סיפורו של ח'- סיפור מקרה

מתח נפשי ומיחושים גופנייםסיפור מקרה- סיפורו של ח'

ח', הגיע לטיפול במרפאתי לאחר שיחה טלפונית בה ניסה להבין אם שמעתי בעבר תלונות מרובות ושונות כל כך, שיחתנו התארכה והתארכה ובסופה החליט ח' להגיע לטיפול.
ביום הטיפול נכנס לחדר הטיפולים אדם בעל מבנה גוף גדול אשר על פניו נראה היה תשוש, עייף, חסר אנרגיה, מודאג, מיואש ובמצב רוח ירוד ושפוף.
בסקפטיות רבה גולל את קורותיו לאחרונה ובנקודה זו אביא בפניכם את מצבו…
סיפור המקרה מורכב מאוד וחוזר שנה אחורנית. השנה האחרונה עברה עליו בלחצים נפשיים, נולדה בתו השניה לאחר הריון בסיכון  גבוה כשבמקביל עבר דירה והשלים תואר שני.
בתקופה זו החלו כאבים בבטן העליונה מצד ימין, כאב בעל אופי דוקר. ח' ניגש לחדר מיון שם לא נמצאו ממצאים פתולוגיים.
הופנה לגסטרואנטרולוג ולאולטרסאונד בהם התגלה כבד שומני ובגסטרוסקופיה נמצא כי יש דלקת בוושט.
בדיקה לאיתור הליקובקטור פילורי חזרה שלילית.
החל בטיפול תרופתי- סותרי חומצה.
עד לאחרונה שקל 113 ק"ג ובעזרת תפריט דיאטטי ופעילות גופנית מתאימה ירד 15 ק"ג ממשקלו למשקל של 98 ק"ג. בזמן האחרון בשל התדרדרות במצבו, הפסיק פעילות גופנית ועלה 5 ק"ג למשקל 103 ק"ג.
לאחר כחצי שנה החל לחוש צריבה בוושט- רופאו החליף את סוג הכדורים סותרי החומצה אך מצבו לא הוטב אלא אף התדרדר- החל לחוש חולשה, ירידה באנרגיה, תחושת שפעת אשר לא לוותה בחום.
תסמינים נוספים הדומים לטרשת נפוצה או לפיברומיאלגיה העצימו את דאגתו, חששו מטרשת נפוצה דרדר את מצבו הנפשי עוד יותר, הפחד התחדד מכיוון שבן דודו לוקה במחלה שכוחת מרפה זו, בירור נוירולוגי בדיקת MRI שללו טרשת נפוצה.
מעגל קסמים זה החריף את מצבו החרדתי- החל לטול קלמנרבין אך בשלב מסוים החל לחוש עקצוץ, שריפה בכפות הידיים וסביב עינו השמאלית וכן חזרה הצריבה בוושט.
בנוסף לכל, התלונן על כאב בגב התחתון עם הקרנה לרגל ימין.
באופיו- דאגן, חששן, פדנט, יסודי, פרפקציוניסט, אופי זה מתאים על פי הרפואה הסינית לאלמנט המתכת.
באיבחון על פי הרפואה הסינית נצפתה לשון עבה, סימני שיניים, חיפוי עבה וצהוב המעידים על חולשת מערכת העיכול קיבה/ טחול המלווה בלחות ובחום פנימי. קצה הלשון אדום ומעיד על "חום" במרידיאן הלב ויותר מכל על מצב נפשי רעוע.
תמונת הדופק העידה אף היא על חום בגוף ובמיוחד בעמדות הלב והקיבה.
האיבחון הוביל אותי למסקנה כי עקב המתח הרב שבו היה שרוי לפני הולדת בתו התפתחו תהליכים פיזיים המעידים על חום במרידיאן הלב והקיבה שגרמו לחרדות, מתח וחולשה הנובעים מאופיו של המטופל, ל"עליית" יאנג בקיבה ובלב ולתופעות של "חום"- צריבה בוושט (השייכת לקיבה ולמערכת העיכול) ובידיים והחלשות הצ'י המגן -מערכת החיסון- אשר הובילה לתחושת שפעת, ירידה באנרגיה, חוסר מוטיבציה וסמפטומים נוספים.
המטופל עבר 12 טיפולים בתדירות של פעמיים בשבוע.
אסטרטגיית הטיפול התבססה על נקודות ה"מוציאות חום" מהקיבה והלב, מרגיעות את הנפש ונקודות המאזנות את אלמנט האדמה- קיבה וטחול במטרה להרגיע את הגוף ולחזקו.
הומלץ לשוב לפעילות גופנית, חזרה לתפריט דיאטטי מתאים, אימוץ טכניקות הרגעה, מדיטציה ופרחי באך.
יומיים לאחר הטיפול הראשון- ביום שבת חש חולשה כללית והיה במצב נפשי וגופני ירוד.
לאחר הטיפול השני חש בהטבה זמנית ודיווח כי חש במשך יום שלם טוב מאוד.
תהליך זה נמשך לאורך מס' טיפולים במגמת שיפור משמעותית ומתמשכת.
לאחר הטיפול השביעי דיווח כי היה נתון ללחץ נפשי במהלך השבוע ולא היה רגוע.
בזמן זה נשלח על ידי רופאו לבירור במעבדת שינה וממצאיה- דום נשימה גבולי, נחירות וירידה בריוויון החמצן מ-100 ל-95- הומלץ על שימוש במכשיר C-PAP.
בטיפול התשיעי דיווח על שיפור ניכר בהרגשתו אך קיבל תשובה כי הטחול שלו מוגדל.
מנקודה זאת ואילך חל שיפור משמעותי בכל תלונותיו, מצבו הנפשי השתפר לאין ארוך, רמת האנרגיה עלתה וכן כושר הריכוז השתפר ותלונותיו על תחושות צריבה בידיים ובוושט פסקו.
לטיפול העשירי שכח להגיע ובטיפול שלאחריו אמר כי הוא מאושר ששכח את הטיפול וכי הסיטואציה חידדה אצלו את הידיעה כי הטיפול עזר מכיוון שעד אותו הרגע לא יכול היה להשתחרר ממצוקותיו הפיזיות והנפשיות ופתאום יכול היה לשכוח את בעיותיו- עד אותו רגע המתין בקוצר רוח לטיפול הבא.
בשלב זה נמצא לאחר הטיפול ה-XII- מרגיש טוב, חזר לתפקוד במלוא הקצב, האנרגיה חזרה אליו, בדיקות הדם השתפרו, רגוע יותר. חזר לפעילות גופנית ומרגיש שיפור ניכר.
כעת מוזמן לטיפולים בגרף יורד עד למינון של טיפול חודשי משמר ומונע

Close No menu locations found.