fbpx

אלון לרנר- אקופונקטורה- נשים, גברים וילדים – 0522904008

מיגרנה- לא עוד!!! הדרך האולטימטיבית להיפטר ממיגרנה

שלום,

שמי אלון לרנר, מומחה לרפואת כאב ברפואה הסינית. רציתי לדבר אתכם היום על מיגרנות בראי הרפואה הסינית.
מקור השם מיגרנה בלטינית המי- קרניה ופירושו "חצי ראש", הוא מאפיין את המיגרנה שמתחילה בדרך כלל מחצי הראש.
הכאב במיגרנה מאופיין בהתקפים חוזרים ונשנים שמתלווים אליהם אאורה, בחילות, הקאות, סחרחורות, אובדן תיאבון,מתח, עצבנות וחרדה.
בד"כ נשים בגיל הפוריות סובלות פי 4 יותר מאשר גברים מהתופעה הזאת ועד גיל 18 גברים ונשים סובלים באותה מידה.
עפ"י הרפואה הסינית המסתכלת על כל אדם באופן ספציפי, האבחון נעשה ע"י בדיקה של דופק ולשון ובדיקת מקור חוסר האיזון, כמובן לאחר תשאול נוסף.
לאחר מציאת מקור חוסר האיזון משתמשים בהחדרת מחטים לנקודות דיקור על גבי מרידיאנים.
מרידיאנים הם תעלות של אנרגיה שיוצאות מן הגוף על מסלולים מסוימים בגוף. על גביהם יש נקודות דיקור והפעלתן מתבצעת ע"י החדרת מחטים.
כשהמחט חודרת אל הגוף, בהסתכלות הרפואה המערבית, אנו מחדירים גוף זר אל הגוף, כשמחדירים גוף זר אל הגוף, הגוף מגיב ומנסה לדחות אותו. תהליך הדחייה של הגוף הזר גורם למוח להפריש כל מיני חומרים טבעיים שהגוף שלנו מייצר לדוגמה: סרוטונין, מורפינים, אנדורפינים, משככי כאבים למיניהם, הורמונים וכו'.
בהסתכלות הרפואה הסינית למיגרנה, בד"כ ההתייחסות לאלמנטים. יש 5 אלמנטים; עץ, אש ,אדמה, מתכת ומים. כשמדובר על ממיגרנה, בד"כ מדובר על אלמנט האדמה- האיברים קיבה/ טחול והאיברים הנוספים, כבד/ כיס מרה ששייכים לאלמנט העץ.
המסלול של כיס המרה עובר באזור הרקות וזורם פנימה אל תוך הגוף לכיס המרה. הוא בן זוג של הכבד. כשהכבד לא מאוזן המסלול שלו משתנה אל עבר המסלול של כיס המרה. מאופיין בבעיות של כעס, מתח, חרדה,לחץ ועוד הגורמים לכאב ראש עפ"י הרפואה הסינית.
רציתי להראות לכם, אלה המחטים, הרבה אנשים מפחידים מהמחטים אבל הן מאוד דקות, חד פעמיות. אני לא יודע אם אפשר לראות עד כמה הן דקות, בעובי של שערה. מחדירים את המחט לגוף, יש אורכים שונים ועוביים שונים אך זו המחט הבסיסית.
מחדירים אותה לגוף, מכה קטנה וזה בפנים. זה ממש לא כואב. המחט נמצאת 20 דקות בגוף.
החדרת המחטים, כמו שאמרתי, לא כואב בכלל ופשוט גורמת לאיזון של הגוף על פי הרפואה הסינית.
אני רוצה להראות לכם, יש פה בובות של מפות מרידיאנים, אחת של הגוף כולו ואחת של הראש.
אני רוצה להראות לכם איפה עובר מסלול ה-Gall Blader.
החדרת מחטים באזורים האלה ולא רק בהם, נקודות מקומיות ונקודות דיסטליות המשמשות לטיפול בבעיות של מיגרנה.
הרפואה הסינית מטפלת במיגרנה
בצורה מאוד טובה ומאוד יעילה. זה ממש הדגל של הרפואה הסינית, סיכויי ההצלחה מאוד גבוהים בין אם להוריד את תדירויות ההתקפה של מיגרנות ועד למצב של שחרור מוחלט מהבעיה הזו.
כמובן שחוץ מהרפואה הסינית יש לשים דגש על דברים אחרים. הרבה מן הסובלים ממיגרנה מדווחים שחשיפה למזונות מסוימים, אלרגניים, מונוסודיום- גלוטמט, גבינה צהובה, יין אדום, שוקולדים גורמים להתקפים של מיגרנה וחשוב להימנע מהם עד כמה שאפשר.
חשוב לעשות פעילות גופנית, חשוב למצוא דרך לעשות מדיטציה, לתרגל נשימות נכונות, לעשות דמיון מודרך,פעילות גופנית, יוגה וכו'.
צריך להקפיד על שינה מסודרת ומספקת. הרבה פעמים מדווחים על מיגרנות כשלא ישנים מספיק. יש הרבה מיגרנות שקשורות למחזור החודשי של האישה. כמו שאמרתי, זה קשור הרבה פעמים בגיל הפריון, למצב ההורמונלי של האישה.
צריך לשים לב, אלה דברים שבודקים אותם בתשאול ולשים לב מאיפה הם נובעים ולנסות לטפל בהם. הרפואה הסינית מטפלת בהם בצורה מאוד טובה, אין סיבה שלא נוכל לטפל בך או בך עד כדי שיפור הבעיה או העלמתה כליל.
תודה רבה ולהתראות בוידאואים הבאים

Close No menu locations found.